Autoklaas katki – kuidas käituda pärast õnnetust?

Foto: Shutterstock

If Kindlustuse viimase aja statistika näitab, et kõige enam registreeritakse teateid auto klaasikahjudest kevaditi aprillis ja mais. Kuidas käituda ning kuhu teatada, kui kaskokindlustusega autoklaasi on tabanud kivi või vajab klaas muu õnnetusjuhtumi tagajärjel vahetust?

Klaasikahjude kõrghooaeg algamas

If Kindlustuse statistikast on näha, et klaasikahjude kõrghooaeg hakkab pihta kevadel, kui lumi sulanud, teedel esineb lahtist sodi ning inimesed vaatavad enda sõiduki seisukorra enne algavat suve üle. Sagenevad ka tehnoülevaatused ja regulaarsed hooldused. Ühtlasi alustatakse kevaditi ka teetöödega, mis samuti klaasikahjude esinemissagedust mõjutab.

Ifi viimase kolme aasta statistika näitab, et aprillis ja mais registreeritakse keskmiselt 700 klaasikahju, mis on 15–20% enam järgevast kolmest kuust. Ülejäänud kuudel on kahjude arv 30–40% madalam kõrghooajaga võrreldes, jäädes vahemikku 420–460 õnnetuseni kuus.

Õnnetusi põhjustavad peamiselt kivid eesoleva auto rataste alt, kuid kindlasti ka vastutuleva auto poolt üles korjatud ja nn “õhku visatud” kivid. Kindlasti annab õige tegutsemine võimaluse õnnetuse tõenäosust vähendada. Soovitatav on hoida eesoleva sõidukiga piisavat pikivahet ning järgides kiirusepiiranguid teetööde alas või kruusateedel sõites.

Kui klaas on katki

Vigastatud autoklaas on turvarisk ning seetõttu tuleks klaas lasta esimesel võimalusel parandada või vahetada.

Kohustuslik liikluskindlustus klaasikahju ei korva. Kui sõidukil on aga kaskokindlustus, kaetakse klaasikahjud reeglina omavastutuseta.

If Kindlustus on klaasivahetuse või remontimise teinud oma klientidele eriti sujuvaks ja ajasäästlikuks. Mitme ettevõttega ei ole vaja asju ajada ning pöörduda võib otse Ifi partnerite poole, kelle juures koostatakse ühtlasi ka kahjuteade.

Vastavalt autoklaasi parandamise või vahetamisele võtab see Ifi partneri juures üldjuhul aega pool tundi kuni mõni tund ning If Kindlustusel on klaasivahetuse partnerid olemas üle Eesti. Klaasiparanduse puhul saab kindlasti arvestada asjaoluga, et tihtipeale saab selle teha ootetööna ning ei pea klaasi tellimist eraldi ootama.

If Kindlustuse partnerite nimekirja leab siit.

Kalleim klaasivahetus sõiduautole 3200 eurot

Keskmine Ifi poolt finantseeritud esiklaasivahetus oli eelmisel
aastal 560 eurot. Kallimate klaasivahetuste hinnad küündisid aga lausa
5500 euroni, kui vahetamist vajas bussi esiklaas. Kalleim sõiduauto esiklaasi vahetus maksis 3200 eurot, mis tehti luksusauto Maseratile.

If kindlustuse kaskokindlustuse tingimustega saad lähemalt tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.